День цивільного захисту

Дата: 22 квітня 2021 о 12:37, Оновлено 22 квітня 2021 о 19:37
77 переглядів

22 квітня в КЗЗСО «Гіркополонківський ліцей Боратинської сільської ради» проведено День цивільного захисту, метою якого було закріпити отримані здобувачами освіти знання про небезпеки, що трапляються або можуть виникнути в закладі освіти, його території, вдома, в місцях скупчення людей; нагадати про їх причини та наслідки для людей і навколишнього середовища. Учні відпрацьовували практичні дії з особистої безпеки під час надзвичайних ситуацій природного та техногенного  характеру. Було здійснено евакуацію з навчальних корпусів у безпечне місце усіх учасників освітнього процесу у зв’язку з виникненням пожежі.

День був насичений практичними заходами в дусі змагань та естафет, які викликали жвавий інтерес у старшокласників. Вони відпрацювали прийоми користування засобами індивідуального захисту, долали перешкоди, транспортували потерпілих на саморобних ношах до пунктів надання медичної допомоги.

Випускниці ліцею вдосконалили практичні навички зупинки кровотечі та накладання повязок на тіло потерпілих з різними видами травм.

Учні 1-8 класів мали нагоду переглянути відео фільм про поведінку з вибухонебезпечними речовинами при користування електро- та газоприладами при виявленні розлиття ртуті, поведінку в лісі, біля водойм, під час грози, урагану.

Школярі пригадали номери рятувальних служб, відвідали куточок цивільного захисту, виготовили тематичні постери.

В екстремальних ситуаціях людина відчуває дію стресорів. Страх і зневіра, спрага і голод негативно впливає на фізичне та психологічне здоровя людини. Головною умовою виживання за тиках обставин є готовність до дій, сила волі, рішучість. Ви будете підготовленими, діятимете швидко і не покладатиметесь на інтуїцію та автоматичні реакції. Опанувати себе допоможуть навики самоконтролю, оптимізм та знання і вміння, відпрацьовані протягом тематичних днів. Дякуємо усім за спільне навчання!